Skip to content

Technologijos išlaisvina vaizduotę

Ar esate kada bandę papildytos realybės įrankį „SketchAR“, o debesų kompiuterijos programą „DataWrapper“? Žinote, kas yra „Torrance“ kūrybiškumo lavinimo testas?

Viešųjų interneto prieigos taškų asociacija įgyvendindama tarptautinį projektą SparkDigiGirls spalio 15 d. pakvietė jaunimo darbuotojus, bibliotekų atstovus bei informacinių technologijų mokytojus į nuotolinį renginį.

Renginio metu pristatyta naujai sukurta mokymosi medžiaga „Technologijos išlaisvina vaizduotę“. Programa skirta didinti mergaičių skaitmeninio raštingumo įgūdžius bei kūrybiškumą per šiuolaikiškų ir inovatyvių technologijų panaudojimą jų kasdieninėje veikloje.

Programą sudaro 16 atskirų mokymosi būdų, vadinamų iššūkiais. Kiekvienas iššūkis apima konkrečią temą ar sritį, kuri įdomi jaunai merginai. Pavyzdžiui, mada, dizainas, aplinka, kulinarija, menas ir t. t. Kiekvieną iššūkį sudaro du esminiai tarpusavyje persipinantys komponentai: skaitmeninės technologijos (dirbtinis intelektas, papildytoji realybė, daiktų internetas, programavimas, 3D modeliavimas ir spausdinimas, debesų kompiuterija, blokų grandinė) ir realaus gyvenimo situacijos ar problemos, su kuriomis jaunos merginos susiduria savo gyvenime. Pavyzdžiui, kaip sukurti gimtadienio dovaną draugui 3D formatu, kaip kurti madą naudojant programavimą, kaip savo pomėgius paversti verslu.

Šiuo projektu siekiama didinti mergaičių susidomėjimą technologijomis, paneigti visuomenėje gajus stereotipus, kad „IT yra vyriška sritis“, parodyti kuo daugiau sėkmingų moterų pavyzdžių bei suteikti jaunimo darbuotojams inovatyvių ir šiuolaikiškų mokymosi išteklių.

Mokymai merginoms pagal naujai sukurtą programą startuos kitų metų sausio mėnesį Lietuvoje, Portugalijoje, Graikijoje ir Slovėnijoje. Į mokymus bus pakviestos net 200 mergaičių.

Projektas finansuojamas Erasmus programos jaunimo srityje.