Skip to content

Pradžiuginti pavasarį paauglėms iš Ukrainos ir Lietuvos

Balandžio mėn. 28 d. minint tarptautinę „Mergaitės ir technologijos“ dieną VIPT asociacija pakvietė paaugles į vienos dienos technologijų stovyklą Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekoje.

Stovykla organizuota įgyvendinant tarptautinį projektą „Merginos skaitmeniniame pasaulyje: išmaniai ir kūrybingai“ (SparkDigiGirls), finansuojamą „Erasmus+“ strateginės partnerystės jaunimo srityje programos lėšomis.

Projektu siekiama paskatinti mergaites tyrinėti skaitmenines technologijas bei pasiūlyti idėjas, kaip naujai ir kūrybiškai pažvelgti į tech sritį,  kurioje vis dar dominuoja vyrai.

„Mergaitės puikiai supranta kaip veikia „Tik Tok“, Snapchat“, „Instagram“, skaito elektronines knygas bei naršo internete. Tačiau joms trūksta informacijos, kaip įvairios technologijos gali būti naudingos jų kasdieniniame gyvenime “, – sako VIPT asociacijos direktorė Laura Grinevičiūtė ir priduria, kad  šiuo metu jos atstovaujama organizacija kartu su partneriais kuria mokymo medžiagą kuria siekiama leisti mergaitėms panaudoti savo vaizduotę ir tyrinėti tokias technologijas kaip dirbtinis intelektas, 3D spausdinimas, papildyta realybė, programavimas ir pan. realiuose gyvenimiškuose pavyzdžiuose. Pasak jos, tokia praktinė patirtis galėtų padidinti mergaičių susidomėjimą IT sritimi dar mokykliniame suole.

Stovyklos metu paauglės išbandė naujai sukurtą programavimo veiklą su „Scratch” programa. Jos kūrė žaidimą, skirtą virtualiai susimodeliuoti norimą drabužį. Pasitelkus vaizduotę, programavimo priemones mergaitėms pavyko sukurti puikių ir originalių darbų.