Skip to content

Nuo savarankiško mokymosi „Youtube“ platformoje iki kvalifikuotų mokymų „Work in Tech“ programoje

Šiandien augantis IT sektoriaus specialistų poreikis patraukia ir darbuotojo norinčio keisti karjerą, ir jauno žmogaus besirenkančio savo profesinį kelią dėmesį. Anot perkvalifikavimo programas įgyvendinančios asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai“ vadovės Lauros Grinevičiūtės, IT sektorius yra būtent ta sritis, kurioje itin trūksta IT specialistų ir šį trūkumą atspindi didžiųjų darbo paieškų svetainėse su IT sektoriumi susijusių darbo skelbimų gausa. Įmonės ieško programuotojų, inžinierių, IT projektų vadovų, analitikų, testuotojų ir kitų IT srities specialistų.

„Work in Tech“ programa ir nemokami IT srities mokymai

Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ jau trečius metus įgyvendina „Google.com“ finansuojamą tarptautinę programą „Work in Tech“. Pagrindinis programos tikslas – suteikti žmonėms galimybę įgyti reikalingiausių darbo rinkoje įgūdžių ir padėti jiems pradėti karjerą IT sektoriuje. 2023 m. 3-iame  sezone dalyvavo 200 dalyvių šešiose nemokamose mokymosi programose Coursera platformoje. „Tai didžiausias dalyvių skaičius per visus tris programos sezonus. Nors programa orientuojasi į moterų perkvalifikavimą, dėl didelio susidomėjimo, į kai kurias mokymosi programas buvo priimami ir vyrai“, – informacija dalinasi VIPT asociacijos vadovė Laura Grinevičiūtė.

„Mūsų programos įgyvendinimo metu stengiamės itin daug kalbėti ir dalintis programos dalyvių, ypatingai moterų, karjeros pavyzdžiais ir sėkmės istorijomis. Tai darydami tikimės, jos vis daugiau  besidominčių IT pasauliu išdrįs pagalvoti ir pradėti savo karjerą šiame sektoriuje,“ – pabrėžia Laura.

Deividos iš Skuodo istorija

Šiandien Deivida dirba programuotoja savo įsteigtoje „Dwebseo“ įmonėje, kuri klientams kuria internetines svetaines bei elektronines parduotuves. „Nors ir baigiau vadybos ir verslo administravimą Žemaitijos kolegijoje ir Šiaulių universitete įgijau viešojo administravimo magistro laipsnį, domėjimasis IT sritimi pakeitė mano karjeros kelią,“ – savo istoriją pasakoja Deivida. „Prieš keletą metų atradau programavimą, įgijau žiniatinklio programuotojos kvalifikaciją. Mokytis nenustojau net ir baigusi „Work in Tech“ siūlomas „IT palaikymo“ ir šiandien jau „perkandau“ ir Python programavimo kalbą,” – sako Deivida.

Alinos iš Klaipėdos istorija

Alina apie mokymus sužinojo naršydama socialiniuose tinkluose. „Esu dirbusi kokybės vadove farmacijos įmonėse, bet prieš metus darbą mečiau. Praeitą rudenį atsitiko nelabai malonus dalykas – patyriau traumą su daugybe sužalojimų. Visa gyvenimo scenografija pasikeitė: šalia manęs padėti ramentai, viską skauda, nebedarau nieko ir 80% dienos tiesiog guliu“,  – savo istoriją pradeda Alina. Besigydant Alina užbaigė ir Projektų valdymo, ir IT palaikymo mokymus. „Pripažinsiu, „IT palaikymo“ programa man patiko labiau. Atrodytų, kompiuteriu naudojuosi jau tiek daug metu, bet tiek mažai apie juos žinojau“,  – savo įspūdžiais dalinasi Alina. Šiandien „Work in Tech“ programos dalyvė dirba naujame darbe ir tvirtais žingsniais juda į priekį.

Tikrieji  pokyčiai prasideda tik pradėjus veikti

Alinos ir Deividos istorijos atskleidžia juos vienijantį bruožą – niekada nevėlu pakeisti savo kelionės kryptį ir atrasti naują kelią. Nesvarbu kokio amžiaus asmuo, koks jo išsilavinimas, kiek diplomų ir pažymėjimų guli stalčiuje. Viskas ko reikia – nebijoti keistis. Daugelis iš mūsų bijome visko kas yra nauja. Bijome, kad nepavyks būti pakankamai geriems naujame kelyje. Nieko nėra  neįmanomo ir niekada nebūna per vėlu. O tikrieji  pokyčiai prasideda tik pradėjus veikti.