Skip to content

Čia gyvena šypsena ir gera nuotaika

Vadove, ar organizuosite stovyklą kitais metais? Vadove, man kitais metais bus keturiolika metų, ar priimsite tokio amžiaus vaikus į stovyklą? “Vadove, aš jau rezervuoju vietą kitiems metams. Šiais ir kitais klausimais užsibaigė asociacijos „Viešieji interneto prieigos taškai organizuojama vaikų vasaros stovykla Atostogos išmaniai ir kūrybingai.

Šiais metais VIPT asociacija įgyvendindama Švietimo mainų paramos fondo finansuojamą TAPK2 projektą pakvietė 37 vaikus į septynių dienų stovyklą Žemaitijos širdyje, Varnių miestelyje. Organizuojame jau aštuntąjį vasaros stovyklų sezoną ir labai džiaugiamės, kad sulaukiame ne tik naujai atvažiuojančių, bet ir antrą, trečią net ketvirtą kartą grįžtančių vaikų į stovyklą, – sako organizacijos direktorė Laura Grinevičiūtė. – Labai dažnai tėveliai perskaitę reklamą apie stovyklą išsigąsta IT veiklų ir galvoja, kad jų vaikas ištisą dieną praleis prie kompiuterių. Tačiau tai klaidinga nuomonė. Stovyklos pagrindinis tikslas  – sudaryti sąlygas jaunam žmogui atskleisti savo asmenybę pasitelkiant ne tik technologijas, bet ir įvairias edukacijas, kūrybiškumą bei komandinį darbą skatinančias užduotis, -priduria direktorė.

Septynių dienų stovyklos programa sudaryta taip, kad netektų vaikams nuobodžiauti. IT veiklų metu stovyklautojai kūrė žaidimą su Scratch programa, išbandė įvairius papildytos realybės įrankius kaip Assembler, su Canva kūrė interaktyvius sveikinimus. Šalia IT veiklų daug dėmesio buvo skiriama įvairiems kūrybiniams ieškojimams. Jų metu vaikai mokėsi dirbti komandoje, priimti sprendimus, ieškoti idėjų, spręsti kylančius konfliktus. Tiltų statymas iš gamtoje rastų priemonių, aukščiausio bokšto statyba zefyrui, lobio paieškos Varnių miestelyje tai tik keletas komandinio darbo pavyzdžių. O kur dar įvairios edukacijos, kaip mokymasis rašyti Žemaitiškai, piešimas ant maikučių, paieškos pačios brangiausios Lietuviškos gėlės Debesnos žemapelkėje, susitikimas su Šauliais, renginiai, šokiai ir kitos smagios veiklos.

Mano sūnui Tomui, tai buvo pirmoji stovykla su nakvyne, – sako stovyklautojo Tomo mama, Liubovė.  –Vaikui labai patiko.  Namo grįžo su puikiomis emocijomis bei įspūdžiais. Net ir dabar, pasibaigus stovyklai, prisimena ir papasakoja kažką naujo apie stovyklą, veiklas ir draugus. Aš taip pat džiaugiuosi atradusi šią stovyklą, – priduria Liubovė.