Skip to content

240 merginų Europoje išbando naujai sukurtą programą „Technologijos išlaisvina vaizduotę“

Naujus metus asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ pradėjo su didžiule motyvacija, nes pagaliau startavo tarptautinio projekto „SparkDigiGirls“ naujai sukurtos programos „Technologijos išlaisvina vaizduotę“ mokymai!

Prie mokymų išbandymo prisijungė 8 mokyklos ir 3 viešosios bibliotekos iš skirtingų Lietuvos kampelių. Net 53 14-17 m. merginos  išbando sukurtus iššūkius, kurių metu susipažįsta su technologijomis kaip dirbtinis intelektas, papildytoji realybė, daiktų internetas, programavimas, 3D modeliavimas ir spausdinimas, debesų kompiuterija, blokų grandinė ir visų svarbiausia, sužino kaip šias technologijas galima panaudoti savo kasdieniniame gyvenime.

Pavyzdžiui, kaip naudojant 3D modeliavimą bei spausdinimą galima sukurti originalią dovaną draugui, kaip susikurti išmanią vizitinę kortelę su papildytos realybės efektais, kaip panaudojant dirbtinio intelekto įrankius kurti muziką, nupiešti piešinį, naudojant App Inventor suprogramuoti žaidimą savo išmaniajam telefonui, susikurti savo skaitmeninę galeriją su originaliais NFTs ir dar daugiau įdomių dalykų.

Šią savaitę VIPT asociacijos atstovai lankėsi Molėtų progimnazijoje ir Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazijoje kur susitiko su projekto dalyvėmis. Diskusijos metu pokalbiai krypo ne tik apie technologijas, bet ir apie mergaičių karjeros pasirinkimus, galimybes IT sektoriuje, egzistuojančius stereotipus bei iššūkius.

Šis projektas įgyvendinamas dar trejose partnerių šalyse Slovėnijoje, Graikijoje ir Portugalijoje, kur net 187 merginos išbando naujai sukurtą programą.

Projektas finansuojamas #Erasmus+ programos. Lietuvoje projektą įgyvendina #VIPTasociacija, #Informacinių technologijų institutas.

Mokymuose dalyvauja: #Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka; Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija, Molėtų progimnazija, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, Kelmės J.Graičiūno gimnazija, Telšių r. Tryškių Lazdynų Pelėdos gimnazija, Molėtų progimnazija, Kelmės „Kražantės” progimnazija, Alytaus Likiškėlių progimnazija