Projektas „Senjorai ir skaitmeninės technologijos”

Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais iš Vokietijos, Ispanijos ir Rumunijos įgyvendina Erasmus+ programos finansuojamą tarptautinį projektą „Senjorai ir skaitmeninės technologijos”. Dviejų metų projekto tikslas – paskatinti vyresnio amžiaus gyventojus, niekada nesinaudojusius internetu, susipažinti su skaitmeninėmis technologijomis, jų galimybėmis bei pradėti jomis naudotis.
Šiandien Lietuva gali didžiuotis turėdama vieną sparčiausių interneto ryšį pasaulyje, vieną geriausių interneto infrastruktūrų bei aktyvius ir atsakingus interneto vartotojus. Tačiau technologijų pažanga pasiekia ne visus. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šiais metais tik 26 proc. Lietuvos gyventojų 64-75 m. amžiaus naudojasi kompiuteriu ir internetu. Visa likusi dalis, kurią sudaro beveik 300 000 tūkstančių asmenų, internetu nesinaudoja. Panaši statistika vyrauja ir kitose Europos Sąjungos šalyse.
Todėl šio projekto metu kartu su partneriais Vokietijoje, Ispanijoje ir Rumunijoje bus ieškoma efektyvių bei inovatyvių būdų kaip paskatinti senjorus, įsilieti į skaitmenininių technologijų pasaulį. Projekto veiklos strategija apima keletą svarbių etapų: darbuotojų, kurie savo darbe susiduria su senjorais, skaitmeninių įgūdžių bei kompetencijų stiprinimą, lūkesčių ir problemų identifikavimą, mokymų turinio sukūrimą, pritaikymą planšetiniams kompiuteriams bei mokymų testavimą.
Lietuvoje VIPT asociacija glaudžiai bendradarbiauja su viešosiomis bibliotekomis ir senelių namais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top