Neformalusis vaikų švietimas


Nuo 2014 m.VIPT asociacija įgyvendina neformaliojo vaikų švietimo programą „IT projektų vadyba ir komandinis darbas” visoje Lietuvoje. Per keletą metų šioje programoje jau dalyvavo per 2 500 9-12 klasių moksleivių iš 30 savivaldybių, kurie kompiuterių, mobiliųjų ir kitų technologijų pagalba dirbdami komandose kūrė įvairias svetaines, interaktyvius savo vietovių gidus ir pan.

Siekiant paskatinti mokinius ugdyti įgūdžius technologijų srityje bei dirbant su jomis auginti kūrybiškumą (kurti video ir audio siužetus, fotografuoti, išmokti taisyti ir redaguoti nuotraukas, dirbti su kitomis technologijomis ir t.t.), skatinti komandinį darbą, mokyti lyderiavimo, o taip pat veiklų, laiko ar išteklių planavimo buvo parengta, o vėliau atnaujinta programa „IT projektų vadyba ir komandinis darbas”. Programos metu vaikai mokosi komandinio darbo ir projekto valdymo ypatybių, bei kuria informacinių technologijų projektą – interneto svetainę.

Pirmiausiai, dirbdami grupėse, mokiniai generuoja ir atrenka idėjas būsimai interneto svetainei, planuoja veiklas, laiką, išteklius, pasiskirsto vaidmenimis bei įgyvendina projektuose suplanuotus darbus. Kurdami svetainę, mokosi kaip kūrybingai panaudoti WEB 2.0 ir kitus įvairius skaitmeninius įrankius. Idėjų planavimas ir svetainių kūrimas tarsi žaidimas, todėl vaikai geriau pažįsta save, atskleidžia savo asmenybę ir kitokį požiūrį į supantį pasaulį.