Informatinio mąstymo įkvėpėjai: įgūdžiai reikalingi XXI a. vaikams

Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai” – viena pirmųjų nevyriausybinių organizacijų, kuri nuo 2014 m. aktyviai prisideda prie vaikų susidomėjimo informacinėmis technologijomis stiprinimo bei jų inžinerinio, informatinio, loginio mąstymo įgūdžių lavinimo per įvairias įgyvendinamas veiklas. Iniciatyvos pradžia užsimezgė nacionalinio projekto „Patinka“ metu, kuomet asociacija buvo atsakinga už sukurtos mokymosi programos „IT projektų vadyba ir komandinis darbas“ įgyvendinimą. Pasibaigus projektui, pastaruosius penkerius metus, asociacija organizuoja būrelius, kurie yra finansuojami iš neformaliojo vaikų ugdymo krepšelio. Sukurtas programas „IT projektų vadyba ir komandinis darbas“ bei „Mobiliųjų aplikacijų kūrimas“ nemokamai lankė virš 7000 vaikų iš daugiau nei 20 savivaldybių.

Nuo 2016 m. asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ organizuoja vasaros ir (ne)vasaros informacinių technologijų krypties stovyklas 10 – 14 m. amžiaus vaikams Plateliuose, Plungės r. ir Kurtuvėnuose, Šiaulių r. Iš viso per ketverius metus asociacija sulaukė virš 500 stovyklautojų.

Jau antri metai iš eilės asociacija įgyvendina „Google“ Educator Grants programos finansuojamą projektą „Informatinio mąstymo įkvėpėjai”. Šia iniciatyva siekiama skatinti vaikų susidomėjimą programavimu per informacinių technologijų mokytojų kompetencijų ugdymą, konkrečių programų kūrimą bei bendradarbiavimą su mokyklomis bei universitetais.

Šiais metais gegužės 31 d. asociacija kartu su projekto partneriu Kauno technologijos universitetu suorganizavo renginį „You Can Code“, į kurį pakvietė visą būrį šaunių moksleivių iš skirtingų Lietuvos miestų ir kaimų.

Renginyje pasirinkta algoritmavimo ir programavimo sritis neatsitiktinai. Šiandien plačiai kalbama apie informacinių technologijų specialistų, informatikos inžinerių gebančių kurti inovatyvias, modernias kompiuterių programas trūkumą. Remiantis Infobalt duomenimis skelbtais 2017 m. Lietuvoje veikiančios informacinių ir ryšių technologijų (IRT) įmonės jau šiandien galėtų įdarbinti daugiau nei 3 tūkst. IRT specialistų, o per artimiausius trejus metus reikės dar papildomai 8 tūkstančių. Sparčiai augant IT specialistų poreikiui asociacija ieško būdų kaip sustiprinti vaikų motyvaciją ir jų norą domėtis informacinėmis technologijomis nuo vaikystės.

Renginio metu dalyviai aplankė vieną pažangiausių JAV programavimo paslaugų įmonę „Devbridge Group”, kurios filialas įkurtas Kaune ir susipažino su programuotojo kasdienybe, jo darbo ypatumais. Vėliau renginys persikėlė į Kauno technologijos universitetą kur vaikai kartu su dėstytojais įsitraukė į įvairias veiklas: kūrė algoritmus, atliko programavimo užduotis su CodeCombat programa, išbandė universitete kuriamą virtualią realybę. VIPT asociacijos direktorė, Inga Žemaitienė, renginio metu vaikams pabrėžė, kad kompiuteris ir įvairios programos gali būti panaudotos kūrybai, idėjų įgyvendinimui, ne tik vartojimui ir žaidimams. Jos teigimu, informacinės technologijos ir apskritai IT sritis yra labai kūrybiška veikla ir įgūdžiai turėtų būti ugdomi tiek mokykloje, tiek neformaliojo ugdymo metu, ypatingai atkreipiant ir pritraukiant kuo daugiau mergaičių domėtis technologijomis. #GrowWithGoogle, #CSEdu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top