Galimybių moterims plėtra darbo rinkoje

Balandžio 5 d. „Erasmus + finansuojamo projekto „Verslumo įgūdžiai moterims skaitmeniniame pasaulyje“ nariai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Moteris. Darbas. Gyvenimo būdas“ (angl. Woman. Work. Lifestyles), kurią organizavo Taikomojo darbo studijų universitetas Šverino mieste Vokietijoje.

Pagrindinis konferencijos tikslas – tęsti dialogą apie jau esamas ir galimas moterų/moterims karjeros galimybes ir pasiekimus. Šių metų ekspertų konferencija sutelkė dėmesį į moteris, dalyvaujančias darbo rinkoje, atsižvelgiant į pokyčius socialiniame, ekonominiame ir technologijų kontekste. Konferencijos dalyviai ir pagrindiniai pranešėjai aptarė, kaip atrasti, išnaudoti ir padidinti moterų užimtumo bei įsitraukimo į rinką potencialą, kaip padėti moterims pasiekti geriausias įsidarbinimo galimybes.

Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai” kartu su kitais Didžiosios Britanijos, Ispanijos ir Vokietijos atstovais buvo pakviesti pasidalinti geriausia ES finansuojamų projektų patirtimi ir pateikti įžvalgas apie lyčių lygybės ir moterų įgalinimo perspektyvas Europos šalyse. Kiekviena organizacija pristatė savo projektus ir veiklą, kaip ugdyti ir lavinti moterų įsidarbinimo įgūdžius bei suaktyvinti jų dalyvavimą darbo rinkoje. Konferencijos metu buvo pristatyti keletas tikrai įdomių projektų, tokių kaip „Fundacion Laboral de la Construccion“ iš Ispanijos, kuriuo siekiama įveikti kultūrinius barjerus ir skatinti moterų susidomėjimą statybos pramone.

Tam, kad veiksmingai konkuruotume nuolat kintančioje darbo rinkoje, būtini nauji įgūdžiai ir gebėjimai, tad „Verslumo įgūdžiai moterims skaitmeniniame pasaulyje“ projekte suaugusiųjų neformaliojo švietimo įstaigų darbuotojams ir moterims siekiama sukurti kuo daugiau tikslinių priemonių, organizuojant nemokamus kursus, kuriant įrankius ir teikiant pagalbą darbo ar geresnės karjeros galimybių paieškose. Keturios  partnerės organizacijos iš Lietuvos, Vokietijos, Slovėnijos ir Graikijos šiuo metu įgyvendina projektą, pradėtą praėjusių metų gruodį.

Projekto metu bus įgyvendinama trijų etapų veikla:

  • Bus parengta mokymosi strategija, orientuota į verslumą bei sukurtas projektinis pasiūlymas su integruotu IKT mokymu;
  • Bus parengta mokymo programa ir lektoriai siekiant sustiprinti projektų valdymą ir IKT įgūdžius nepalankioje padėtyje esančioms moterims;
  • Bus parengtas ir realiam naudojimui pritaikytas atraminis mokomosios medžiagos naudojimo ir įsisavinimo įvairiuose neformaliojo švietimo kontekstuose elektroninis gidas.

Šiuo metu partnerių konsorciumas yra orientuotas į mokymosi strategijos kūrimą dviem pagrindinėms tikslinėms projekto grupėms: neformaliojo suaugusiųjų švietimo institucijų darbuotojams ir moterims. Šioje programoje įgyvendinamas į mokymąsi orientuotas projektas, kuriame išskiriamos trys tarpusavyje susijusios mokymosi kryptys: projektų valdymas, IKT mokymasis ir verslumas. Darbuotojams bus pasiūlyti mokymai, kurie bus šių trijų minėtų dalių derinys, siekiant sustiprinti jų pačių įgūdžius, tokius kaip kūrybiškumas, iniciatyvumas, atkaklumas, komandinis darbas, problemų sprendimas ir informacijos, komunikacijos bei technologijų panaudojimas. Mokymosi strategijoje bus pateikta visa mokymo struktūra, bus nustatyti pagrindiniai mokymosi standartai, kompetencijos sritys, vertinimo priemonės ir mokymo moduliai. Dokumentas bus parengtas šių metų gegužės pabaigoje. Daugiau informacijos apie projektą rasite http://www.e4w.eu/.

Laura Grinevičiūtė, Projektų vadovė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top