Pažintinis vizitas į Estiją ir Suomiją

Gegužės 14 – 18 d.  asociacijos Viešieji interneto prieigos taškai atstovė Inga Žemaitienė dalyvavo  neformaliojo švietimo darbuotojų pažintiniame vizite į Estiją ir Suomiją. Vizitą organizavo Švietimo mainų paramos fondas, įgyvendindamas Europos socialinio fondo  lėšomis finansuojamą projektą „Tobulėk, Auk, Pažink, Kurk“  (TAPK2).

Vizito metu buvo aplankytas modernus Tartu aplinkos apsaugos švietimo centras, susipažinta su centre vykdomomis neformaliomis veiklomis bei aplinka, finansavimo principu. Tai erdvė kūrybai, gamtos pažinimui. Veiklos įgyvendinamas taikant patyriminį neformaliojo ugdymo principą. Centre  neformalios veiklos organizuojamos ir vaikams, ir suaugusiems.  Tartu taip pat aplankėme jaunimo centrą Lille Maja, Švietimo ir mokslo ministeriją bei AHHAA mokslo centrą.

Jaunimo centre buvo pristatytos vykdomos veiklos. Viena populiariausių maisto gaminimas. Centre gali lankytis jaunimas (7 – 26 metų) jiems tinkančiu laiku. Švietimo ir mokslo ministerijoje turėjome galimybę susipažinti su šalies švietimo sistema, neformaliojo švietimo organizavimo sistema. Vienas iš ministerijos tikslų, jog kiekvienas vaikas turėtų pomėgį ir galimybę save realizuoti popamokinėse veiklose. AHA mokslo centre išmokome gaminti muilą bei limonadą, galėjome pamatyti kaip fizikos dėsniai veikia gyvenime, aplankėme planetariumą.

Suomijoje aplankėme Skautų neformaliojo ugdymo įstaigą, Švietimo ir mokslo ministeriją bei Helsinkio Jaunimo skyrių. Sužavėjo, jog Suomijoje būti savanoriu madinga. Net kas trečias suomis dalyvauja savanoriškoje veikloje. Skautų veikla labai populiari vaikų ir jaunimo tarpe. Įdomu tai, jog Suomija siekia įgūdžių, įgytų neformaliajame švietime pripažinimo formaliajame švietime. Vaikų poreikiai – vienas svarbiausių veiksnių kuriant strateginius švietimo dokumentus. Poreikių nustatymui vykdomi tyrimai, apklausos, diskusijos ir kt. Ministerija nepateikia konkrečių nurodymų, detalių, o tik nurodo bendrąsias gaires, rekomendacijas, taip palikdama savivaldybėms galimybę nuspręsti kas jų regione svarbiausia ir tinka labiausiai. Šalyje labai populiarūs jaunimo centrai. Didelis veiklų pasirinkimas, modernios erdvės, glaudus bendradarbiavimas su miesto mokyklomis.

Dar viena stotelė  Kloogaranna valstybinė jaunimo stovykla Estijoje. Tai puikus renovuotas stovyklų kompleksas, veikiantis visus metus.

Pažintinis vizitas tai puiki galimybė, sužinoti kuo „kvėpuoja“ Estijos ir Suomijos švietimas, „pasimatuoti“ savo vykdomas veiklas ir pagalvoti apie galimybė bendradarbiauti ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top