Turiningas laisvalaikis technologijų stovykloje

Asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ žiemos atostogų metu (vasario 19 – 23d.) bei pavasario atostogų metu (balandžio 3 – 7 d.) Plateliuose organizavo vaikų technologijų stovyklas „Atostogos Plateliuose: išmaniai ir kūrybingai!“ Stovyklų tikslas: kūrybingai taikyti informacines technologijas Lietuvos skirtingų vietovių pažinimo ugdymo procese bei tenkinti patyrimo, saviraiškos, bendravimo poreikius.  Stovyklose dalyvavo 83 vaikai (amžius nuo 9 iki 15 metų) iš Šiaulių, Vilniaus, Klaipėdos r., Šalčininkų ir kitų Lietuvos vietovių.

Kiekviena diena stovykloje prasidėdavo įvairiomis kūrybiškomis IT veiklomis ir užsibaigdavo pramogomis, renginiais. Stovyklos dalyviai SketchUp programos pagalba projektavo savo svajonių namo 3D maketą, kūrė mobiliąją aplikaciją, mokėsi pilotuoti dronus, modeliavo ir konstravo įvairius objektus  su Little Bits konstruktoriumi. Taip pat stovyklos metu vaikai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose Žemaitijos nacionaliniame parke. Su Šaltojo karo istoriniu laikotarpiu susipažino Šaltojo karo muziejuje klausydamiesi įdomių istorijų, atlikdami užduotis ir įgyvendindami misijas. Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre personažas Giliukas stovyklos dalyvius pakvietė į kelionę po nacionalinį parką, pažinti ir atrasti jo slėpinius. Stovyklautojai leidosi į patyriminius žygius kalvotu, miškingu reljefu keliavo Šeirės mišku, kopė į Siberijos apžvalgo bokštą kur grožėjosi atsivėrusiu gamtovaizdžiu bei susipažino su gamtos paveldo objektais.

Šių stovyklų metu vaikai patobulino ar įgijo naujų IT įgūdžių. Vienas tėvelių teigė, jog vaikas „išmoko naujų dalykų, sužinojo, kad telefonas bei kompiuteris – ne tik žaidimams. Po stovyklos atsirado „ūpo“ įvairesnėms veikloms“. Įvairios aktyvios, edukacinės veiklos bei kiti metodai leido dalyviams pažinti save, atskleisti savo asmenybę, ugdyti bendravimo ir komunikavimo, darbo komandoje įgūdžius, susirasti naujų draugų. „Stovykla buvo įdomi patirtis, iš kurios pasisėmė įgūdžių praktiniam bendravimui ir bendradarbiavimui su bendraamžiais ateityje“ – kalbėjo vienas stovyklos vaikų tėvų.

Stovyklas iš dalies finansuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas „TAPK“ projekto lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top